Jaki szampon jest odpowiedni dla twojego psa? Pytaj w salonie pielęgnacji psów!



W dziedzinie dbania o domowe czworonogi wiele się zmieniło w ostatnich latach. Dziś większość właścicieli psów chce zapewnić swoim pupilom wszystko, co najlepsze. Dbają o to, aby ich kudłacz miał kondycję, dobrze jadł, wygodnie mieszkał, ale także miał zdrowy i zadbany wygląd. Każdy wie, że tu konieczna jest prawidłowa pielęgnacja czyli regularne wizyty w salonie groomerskim oraz samodzielne dbanie o sierść pupila. Do tego niezbędne są z pewnością specjalne akcesoria, ale także, a może przede wszystkim, odpowiednie kosmetyki.

Groomer podpowie, jak wybrać szampon dla psa

Dzisiejszy rynek tzw. artykułów pet care jest spory, wciąż pojawiają się nowe marki i linie preparatów dla psów. Można zginąć w tym gąszczu, wybrać niewłaściwy produkt albo przepłacić za coś, co tylko z nazwy jest profesjonalnym kosmetykiem.
Najbardziej popularne, bo też najczęściej używane przez nas w domu są szampony oraz preparaty do higieny oczu i uszu. Rzadziej kupujemy płyny do higieny psiej jamy ustnej oraz odżywki do sierści. Ten ostatni asortyment w zasadzie nie jest w domu potrzebny jeśli pies regularnie odwiedza np. nasz salon pielęgnacji psów Sosnowiec. To jest równoznaczne z gwarancją dobrze odżywionej „czupryny”.

Czym więc kierować się podczas wybierania szamponu dla psiaka? Będziecie zdziwieni, jak wiele kryteriów ma tutaj znaczenie:

Wiek psa. Do 6, a czasami nawet do 9 miesiąca życia należy kąpać psa wyłącznie z użyciem szamponu dla szczeniąt. Nie ma tu znaczenia rodzaj sierści czy kolor. Preparat musi być delikatny dla młodej skóry i łatwy do spłukania, żeby psiak nie zraził się do tej czynności.  

Rodzaj sierści. Kiedy już domowy czworonóg wyrośnie z „dziecięcej” sierści, trzeba poszukać nowego szamponu. I tu już należy kierować się rodzajem okrycia włosowego, bo inne właściwości mają szampony dla psów szorstkowłosych, inne dla gładkowłosych. Każdy rodzaj sierści wymaga innego podejścia i innych substancji aktywnych.

Kolor sierści. To także ważne kryterium, bowiem istnieją szampony, które w całkiem bezpieczny sposób intensyfikują białą barwę umaszczenia albo lekko koloryzują sierść czarną czy brązową.

Stan sierści i skóry. Kiedy są przesuszone, wymagają wzmożonej pielęgnacji, podobnie jak w okresie intensywnego linienia albo w przypadku, kiedy pies ma tendencje do alergii. W sklepach znajdziecie szampony specjalistyczne dedykowane każdemu z tych problemów. W przypadku problemów skórnych będzie to kryterium wiodące podczas wybierania kosmetyków.

Widać, że możliwości są spore. Jeśli nie udało nam się ułatwić wam wyboru, zawsze możecie zapytać o to w salonie pielęgnacji psów. Dobry groomer zawsze wie, jakie szampony są najlepsze, śledzi kosmetyczne nowinki i z chęcią udziela porad swoim klientom.

Komentarze